Przedszkolna pielgrzymka

Wnetrze Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie. Ludzie siedzący w ławkach, dzieci stojące na środku kościoła wraz z siostrą

W sobotę, 4 października 2025 r. o godzinie 10.00 chętne rodzinki z naszego przedszkola zebrały się w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie na naszej pierwszej wspólnej pielgrzymce.

Na początku Siostra Renata opowiedziała dzieciom o obrazach, które znajdują się w kościele. Dzieci były bardzo zainteresowane widząc jak obrazy odsłaniają się i za nimi pojawiają się kolejne a każdy z nich ma własną historię i znaczenie. Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy św., odprawianej przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Niemczyka. Radosne śpiewy wypełniły świątynię, rodzice również ochotnie włączyli się w oprawę Mszy św. poprzez czytanie Słowa Bożego, modlitwy wiernych, niesienie darów oraz grę na gitarze.

Po Eucharystii Rodzice wysłuchali jeszcze konferencji na temat budowania kościoła domowego w rodzinie i pogłębiania wzajemnych relacji przez proste gesty. W tym czasie młodsze dzieci bawiły się w sali parafialnej zabawkami a starsze grały wspólnie w grę planszową.

Po zakończonej konferencji wszyscy zebrali się wokół ogniska, by trochę się ogrzać, usmażyć pyszne kiełbaski i ziemniaki a przede wszystkim nawiązać relacje z innymi członkami społeczności przedszkola. Dzieciom nie przeszkadzał dość silny wiatr i radośnie biegały po trawie, korzystając z różnych sprzętów sportowych.

Jak pielgrzymka to i muszą być tańce i zabawy integracyjne! Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej pielgrzymkowej belgijki, której wszyscy bez problemu nauczyli się szybko. Pojawiły się także stare, ale jakże radosne zabawy np. labada czy Laurencja. Okazało się , że rodzice mają bardzo dobrą kondycję – o dzieciach nie trzeba wspominać.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy tak chętnie zaangażowali się we wspólne przygotowanie tego czasu: poczęstunek, oprawa Mszy św., pomoc w sprzątnięciu terenu oraz ofiary na koszty pielgrzymki. Dziękujemy też Księdzu Proboszczowi za hojne serce, dobre słowo oraz udostepnienie miejsca.

Ufamy, że za rok będzie nas jeszcze więcej a pogoda będzie jeszcze piękniejsza!

Blog

Aktualności

Dzieci w zagrodzie karmią i głaskają kozy
Blog

Wycieczka do Lemur Parku

Tuż przed rozpoczęciem wakacji Słoneczniki i Stokrotki wybrały się na pełną przygód wycieczkę wycieczkę do Lemur Parku w Rumii. Już od samego rana wszystkim dopisywały doskonałe humory, a podróż autokarem

Czytaj więcej »
Grupa dzieci a za nią panie pracujące w psim salonie oraz pies
Blog

Wizyta w psim salonie

W piątkowy poranek Bratki udały się z wizytą do psiego salonu o nazwie „SUZI”. Poznaliśmy sprzęty, którymi pieski są strzyżone, jak są kąpane i suszone oraz mieliśmy okazję głaskać i

Czytaj więcej »
Dzieci tańczą na scenie
Blog

Wspieramy tczewskie hospicjum

Dzieci z najstarszej grupy wystąpiły w czasie festynu pt. „Ogród nadziei”, wspierającego tczewskie hospicjum. Dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny, w którym nie zabrakło dynamicznych tańców oraz piosenek. Przedszkolaki włączyły także

Czytaj więcej »
Grupa dzieci trzymająca prezenty (zabawki, puzzle, układanki, maskotki). Część prezentów leży na podłodze
Blog

Pomagamy chorym dzieciom

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Fundacji Promyczek, która wspiera dzieci przebywające na oddziale onkologii w gdańskim szpitalu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali piękne prezenty na Dzień Dziecka dla chorych

Czytaj więcej »
Dzieci stoją na scenie z czerwonymi kwiatkami
Blog

Piknik rodzinny

W minioną sobotę świętowaliśmy zbliżający się dzień Mamy i Taty. Piknik rozpoczął się od występów artystycznych dzieci z poszczególnych grup. Ze sceny popłynęły słowa wdzięczności i miłości wyrażone w wierszach,

Czytaj więcej »
Dzieci patrzą na otwarte drzwi wozu policyjnego
Blog

Wizyta na Komendzie Policji

Stokrotki udały się na Komendę Policji, by zapoznać się z pracą policjanta a także utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po mieście. Na początku Pani Policjantka przypomniała dzieciom zasady prawidłowego

Czytaj więcej »