Dzień Rodziny- Przedszkolny Piknik

Dzieci stoją na scenie po rozdaniu nagród w konkursie

W tym dniu odbył się długo wyczekiwany Przedszkolny Piknik Rodzinny. Siostra Dyrektor wraz z prowadzącą uroczystość p. Ewą B., przywitały licznie przybyłych gości. Ten pełen radości dzień rozpoczął się od występów poszczególnych grup. Wszystkie przedszkolaki pięknie zaprezentowały przygotowane piosenki i wierszyki. Nie zabrakło również tańców. Po przepięknych występach rozpoczęła się dalsza część Pikniku. Siostra Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu fotograficzno- kulinarnego. Goście mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez pracowników przedszkola oraz zaangażowanych rodziców. Wielkim wsparciem byli także wolontariusze, którzy ochoczo pomagali. Chętne dzieci mogły skorzystać z kącika kreatywnego, tworząc pracę plastyczną bądź dekorując medal piknikowy. Chętni miło spędzili czas na zabawie piaskiem kinetycznym. W kąciku sensorycznym chętni pobudzali pracę swoich zmysłów, korzystając z wielu zabawek i sprzętów o różnych fakturach. Dzięki jednemu tacie, w przedszkolnym ogródku powstawały balonowe „cuda”, o przeróżnych kształtach. Pani animatorka zachęcała dzieci do wspólnej zabawy. Chętni wzięli udział w zmaganiach sportowych. Również i tym razem rodzice z poszczególnych grup upiekli przepyszne ciasta, które zachwycały nie tylko smakiem, ale także wyglądem. Goście mogli zakupić wspomniane pyszności. Zgłodnieli mogli się posilić bigosem, kiełbaskami, hot-dogami oraz goframi. Dzieci zdecydowanie najchętniej wybierały jednak popcorn i watę cukrową. Oczywiście nie zabrakło także lodów oraz różnych napojów dla spragnionych. Sprzyjająca, słoneczna pogoda pozwoliła na wspólne świętowanie, które przyniosło wiele radości zarówno starszym jak i tym młodszym gościom.

 

Blog

Aktualności

Dzieci w zagrodzie karmią i głaskają kozy
Blog

Wycieczka do Lemur Parku

Tuż przed rozpoczęciem wakacji Słoneczniki i Stokrotki wybrały się na pełną przygód wycieczkę wycieczkę do Lemur Parku w Rumii. Już od samego rana wszystkim dopisywały doskonałe humory, a podróż autokarem

Czytaj więcej »
Grupa dzieci a za nią panie pracujące w psim salonie oraz pies
Blog

Wizyta w psim salonie

W piątkowy poranek Bratki udały się z wizytą do psiego salonu o nazwie „SUZI”. Poznaliśmy sprzęty, którymi pieski są strzyżone, jak są kąpane i suszone oraz mieliśmy okazję głaskać i

Czytaj więcej »
Dzieci tańczą na scenie
Blog

Wspieramy tczewskie hospicjum

Dzieci z najstarszej grupy wystąpiły w czasie festynu pt. „Ogród nadziei”, wspierającego tczewskie hospicjum. Dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny, w którym nie zabrakło dynamicznych tańców oraz piosenek. Przedszkolaki włączyły także

Czytaj więcej »
Grupa dzieci trzymająca prezenty (zabawki, puzzle, układanki, maskotki). Część prezentów leży na podłodze
Blog

Pomagamy chorym dzieciom

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Fundacji Promyczek, która wspiera dzieci przebywające na oddziale onkologii w gdańskim szpitalu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali piękne prezenty na Dzień Dziecka dla chorych

Czytaj więcej »
Dzieci stoją na scenie z czerwonymi kwiatkami
Blog

Piknik rodzinny

W minioną sobotę świętowaliśmy zbliżający się dzień Mamy i Taty. Piknik rozpoczął się od występów artystycznych dzieci z poszczególnych grup. Ze sceny popłynęły słowa wdzięczności i miłości wyrażone w wierszach,

Czytaj więcej »
Dzieci patrzą na otwarte drzwi wozu policyjnego
Blog

Wizyta na Komendzie Policji

Stokrotki udały się na Komendę Policji, by zapoznać się z pracą policjanta a także utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po mieście. Na początku Pani Policjantka przypomniała dzieciom zasady prawidłowego

Czytaj więcej »