Wigilia grupowa

Zdjęcie grupowe z Wigilii Niezapominajek

Na spotkanie opłatkowe w każdej grupie przybyła S. Dyrektor, aby złożyć życzenia i przełamać się opłatkiem. Oczywiście było przeczytanie fragmentu Biblii dotyczące narodzin Pana Jezusa, która znajdowała się na pięknie przygotowanym stole, na którym był położony opłatek, stroik ze świecą i prezenty. Każda grupa przygotowała z dziećmi upominki dla Rodziców. Tego dnia również odbywało się śpiewanie kolęd przy pięknie udekorowanej choince. Dzieci zjadły uroczyste drugie śniadanie przy pięknie nakrytych stołach.

Przygotowania świąteczne w grupie Stokrotek trwały już od 2 tygodni. Przygotowanie prezentów dla naszych Rodziców bowiem przebiegało w trzech etapach: malowanie choinki podkładem, malowanie choinki drugi raz a na koniec jej ozdabianie. Wspólnie też ubraliśmy choinkę w naszej sali oraz śpiewaliśmy i tańczyliśmy tradycyjne polskie kolędy. Wspólna Wigilia w grupie była uwieńczeniem tych przygotowań i wspólnym radosnym świętowaniem narodzin Jezusa.

Grupa Maków zabawiła się w nakrywanie wigilijnego stołu. Korzystając z wyciętych elementów przedstawiających naczynia, kubki, sztućce i wszelkie potrawy, które powinny znaleźć się tego dnia na kolacji. Dzięki temu mogły utrwalić sobie po której stronie talerza powinno się ułożyć poszczególne sztućce oraz usystematyzowały wiedzę dotycząca tradycji dotyczącej Wigilii. Był piękny biały obrus i nawet ilustracja sianka, która powinna tego dnia powinna znaleźć się pod obrusem. Dzieci wyśmienicie się przy tym bawiły i miały zorganizowaną wizualizację tego wydarzenia.

Tego dnia w grupie Bratków panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego, po czym składaliśmy sobie życzenia i wspólnie kolędowaliśmy. Nie zabrakło też świątecznego poczęstunku, a także pięknych prezentów pod choinką.

 

 

Blog

Aktualności

Dzieci w zagrodzie karmią i głaskają kozy
Blog

Wycieczka do Lemur Parku

Tuż przed rozpoczęciem wakacji Słoneczniki i Stokrotki wybrały się na pełną przygód wycieczkę wycieczkę do Lemur Parku w Rumii. Już od samego rana wszystkim dopisywały doskonałe humory, a podróż autokarem

Czytaj więcej »
Grupa dzieci a za nią panie pracujące w psim salonie oraz pies
Blog

Wizyta w psim salonie

W piątkowy poranek Bratki udały się z wizytą do psiego salonu o nazwie „SUZI”. Poznaliśmy sprzęty, którymi pieski są strzyżone, jak są kąpane i suszone oraz mieliśmy okazję głaskać i

Czytaj więcej »
Dzieci tańczą na scenie
Blog

Wspieramy tczewskie hospicjum

Dzieci z najstarszej grupy wystąpiły w czasie festynu pt. „Ogród nadziei”, wspierającego tczewskie hospicjum. Dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny, w którym nie zabrakło dynamicznych tańców oraz piosenek. Przedszkolaki włączyły także

Czytaj więcej »
Grupa dzieci trzymająca prezenty (zabawki, puzzle, układanki, maskotki). Część prezentów leży na podłodze
Blog

Pomagamy chorym dzieciom

Nasze Przedszkole włączyło się w akcję Fundacji Promyczek, która wspiera dzieci przebywające na oddziale onkologii w gdańskim szpitalu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali piękne prezenty na Dzień Dziecka dla chorych

Czytaj więcej »
Dzieci stoją na scenie z czerwonymi kwiatkami
Blog

Piknik rodzinny

W minioną sobotę świętowaliśmy zbliżający się dzień Mamy i Taty. Piknik rozpoczął się od występów artystycznych dzieci z poszczególnych grup. Ze sceny popłynęły słowa wdzięczności i miłości wyrażone w wierszach,

Czytaj więcej »
Dzieci patrzą na otwarte drzwi wozu policyjnego
Blog

Wizyta na Komendzie Policji

Stokrotki udały się na Komendę Policji, by zapoznać się z pracą policjanta a także utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się po mieście. Na początku Pani Policjantka przypomniała dzieciom zasady prawidłowego

Czytaj więcej »