Słoneczniki i Maki – Wycieczka do Lemur Parku w Rumii

Posted on Posted in Maj

Starsze dzieci z naszego przedszkola podczas wycieczki obserwowały zwierzęta tkj: lemury, kangury, małpki, surykatki, węże, króliki, kozy, świnki i kury. Poznały ciekawostki i zwyczaje tych zwierząt. Wizyta w „pierwotnej osadzie” pozwoliła dzieciom, być przez chwilkę rycerzami i księżniczkami. Przedszkolacy zapoznały się z ówczesnymi strojami ,miały możliwość je przymierzyć, jak również  zapoznały się ze sposobami obrony przed wrogiem. Maki i Słoneczniki miały okazję zobaczyć figury dinozaurów i postaci osób a tym samym poznać , jak ewaluował świat. Poznały człowieka od australopiteka, aż do homo sapiens.  Dzieci bawiły się na placu zabaw, układały budowle z klocków lego, skakały na dmuchańcu. Dużo zabawy było również podczas rozwiazywania zagadek, których celem było wydostanie się z pokoju.