Prezentacja laureatów konkursu „Z miłości do Niepodległej”

Posted on Posted in Archiwum

Po przeprowadzonych konkursach  grupowych,  nastąpiła prezentacja laureatów przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Zaproszone zostały władze miasta oraz bratanek p. Kazimierza Piechowskiego- polskiego  żołnierza, więźnia i uciekiniera niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, żołnierza AK. Naszą uroczystość rozpoczęto piosenką w wykonaniu dzieci z gr. „Słoneczniki” pt.  „Co to jest niepodległość?”, a następnie laureaci z poszczególnych grup (16 dzieci)  zaprezentowali swoje utwory patriotyczne, które przygotowali z rodzicami w domu. W repertuarze znalazły się takie utwory jak: „Polska jest wspaniała” ,„Czym będę”, „Kto ty jesteś?”, „Barwy ojczyste”, „Moja mała ojczyzna”, „Polska”, „Kocham Polskę”, „Twój dom” , „11 listopada” oraz piosenki: „Wojenko, wojenko”, „Hymn małego patrioty”, „Jestem Polakiem”, „Co to za dzień” oraz „Białe róże”. Po zakończeniu prezentacji dzieci z grupy tanecznej zatańczyły Mazura. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Uroczystość zakończono odśpiewaniem  hymnu narodowego i wręczeniem nagród wszystkim dzieciom (26 osób) biorących udział w  konkursie.