Niezapominajki i Róże – wycieczka do Gdańska

Posted on Posted in Maj

Przedszkolaki z grup: Niezapominajki i Róże wybrały się na wycieczkę autokarową do Gdańska. Pierwszym punktem wycieczki była Scena Teatralna NOT w Gdańsku oraz przedstawienie pt:”Cudowna Lampa Alladyna” wystawione przez Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia. Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności, to opowieść pełna ciepła, pogody ,spełniających się marzeń tych, którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy, by je spełniać, podejmują wysiłek. Dzieci podczas przedstawienia mogły zobaczyć barwną scenografię średniowiecznego Bagdadu, przy multimedialnej wizualizacji oraz gry świateł i dymu towarzyszących podczas  wyłaniania się Dżina z cudownej magicznej lampy. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddawały baśniową atmosferę spektaklu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gdańskiej starówki. Różnorodność atrakcji w Gdańsku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas spaceru ul. Długą oraz wzdłuż Motławy dzieci oglądały niepowtarzalne zabytki i obiekty historyczne. Duża atrakcją były statki cumujące na rzece. Spacer sprawił dzieciom dużo radości szczególnie że zakończony był lodami.