Bajka pt. „Złoty naparstek” CKiS- grupa Słoneczniki

Posted on Posted in Kwiecień

Rodzice z naszego przedszkola, Pracownicy oraz  Dzieci z gr. „Słoneczniki” wystawili w CKiS spektakl pt.: „Złoty naparstek”. Była to opowieść o wróżce, która postanowiła wystawić na próbę liska dając mu zaczarowany naparstek. Miał on zadziałać dopiero wtedy, gdy lisek zacznie spełniać dobre uczynki bezinteresownie. Morał bajki dotyczył miłości, która może wszystko zwyciężyć. „Miarą Miłości jest Miłość bez miary”. Celem dodatkowym było zachęcenie wszystkich do czynienia dobra, do dzielenia się darami, który każdy z nas posiada wg swojego powołania. Kiedy kochamy dostrzegamy o wiele więcej wokół nas i w nas, a tę wyjątkową siłę czerpiemy ze Słowa Bożego, które leży w zasięgu ręki i wystarczy się w nim zanurzyć a resztę dokonuję Pan. 🙂

Był to niezwykły prezent z okazji zbliżających się Dni Matki i Ojca.